Home Tweede Wereldoorlog (1939–1945) De ondertekening van de overgave van Japan 2 september 1945

De ondertekening van de overgave van Japan 2 september 1945

De overgave van Japan op 2 september 1945 betekende het einde van de Tweede Wereldoorlog. Keizer Hirohito nam op 15 augustus het besluit om over te gaan tot capitulatie na nucleaire aanvallen op Hiroshima en Nagasaki. De akte van capitulatie werd op 2 september ondertekend.

Gedurende de Tweede Wereldoorlog waren er verschillende conferenties van de geallieerden die zowel in Europa als in het Verre Oosten resoneerden. Op 26 juli 1945 werd de verklaring van Potsdam openbaar gemaakt waardoor de bal in het kamp van Japan lag. Japan kon kiezen voor een vredevolle overgave in ruil voor enkele voorwaarden. Het was voor Japan een moeilijke besluitvorming, maar door een verkeerde interpretatie van het Japanse woord mokusatsu (黙殺) kwam alles in een stroomversnelling. Door deze misinterpretatie ging de Verenigde Staten over tot de inzet van atoombom.

Previous articleDe dood van Benito Mussolini 28 april 1945
Next articleAtlantikwall: Het Verdedigingsbolwerk van Nazi-Duitsland
Redactie Mei 1940
De redactie van mei1940.org bestaat uit een diverse groep schrijvers met een gemeenschappelijke interesse in de Tweede Wereldoorlog. Sommigen hebben een militaire achtergrond en brengen praktijkervaring en strategisch inzicht mee, terwijl anderen een academische of wetenschappelijke opleiding hebben gevolgd, zoals aan de Koninklijke Militaire Academie (KMA) of in historisch onderzoek. Deze combinatie van expertise zorgt voor diepgaande, goed onderbouwde artikelen die zowel feitelijk accuraat als analytisch sterk zijn. De redactie streeft ernaar om objectieve en goed gedocumenteerde informatie te bieden, waarbij kennis en ervaring samenkomen om een genuanceerd beeld te schetsen van deze ingrijpende periode in de geschiedenis.