Back Door to Hell is een Amerikaanse film uit 1964 over een driekoppig team van Amerikaanse soldaten dat de weg bereidt voor de terugkeer van generaal MacArthur naar de Filipijnen door een Japans communicatiecentrum te vernietigen. Het werd geproduceerd met een relatief klein budget en kreeg lauwe recensies, en is het meest opmerkelijk als een van jack Nicholson’s eerdere rollen. Hellman, Nicholson en Hackett maakten de film ook back to back met Flight to Fury (1964).
Robert Lippert was onder de indruk van Jack Nicholson’s Thunder Island en gaf Nicholson en zijn vrienden Monty Hellman en John Hackett $ 160.000 en $ 400 per week salaris om twee films op locatie in de Filippijnen te maken. De drie mannen en Hellmans vrouw en kind reisden 28 dagen per schip via Hawaï, Hong Kong en Japan, waarbij de drie werkten aan de scenario’s van beide films op de reis. Back Door to Hell was een herschrijving van een van Lipperts bestaande scenario’s. De populaire zanger Jimmie Rodgers had een substantiële rol in de film en financierde deze mee.
De film, geregisseerd door Monte Hellman, is opgenomen op locatie in de Filipijnen, waardoor het een bijzonder authentieke uitstraling heeft. Hetzelfde complot werd hergebruikt in Ib Melchior’s Ambush Bay (1966) met een grotere marinepatrouille die een mijnenveld vernietigde voorafgaand aan de Amerikaanse en Filipijnse invasie van de Filippijnen.